Posted in Zdrowie

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta

Więcej Zdrowa dieta
Posted in Zdrowie

Dieta a układ krążenia

Układ krążenia naszego organizmu składa się z serca, tętnic, żył i naczyń włosowatych. Układ ten transportuje tlen,

Więcej Dieta a układ krążenia
Posted in Zdrowie

Dieta – ważne wskazówki

Dieta winna być jak najbardziej zupełna. Nie należy rezygnować się z żadnych składników

Więcej Dieta – ważne wskazówki
Posted in Strony internetowe

Odchudzanie – witryna

Odchudzanie-portal

Więcej Odchudzanie – witryna
girl
Posted in Zdrowie

Łuszczyca – przyczyny występowania choroby

Łuszczyca to nieuleczalna choroba, z którą zmaga się 2-3% populacji. Na skórze osób chorych pojawiają się czerwonobrunatne plamki. Występuję najczęściej na łokciach, kolanach, skórze głowy, między palcami, oraz w okolicach kręgosłupa. Łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą, więc kontakt z chorym nie ma żadnych konsekwencji dla zdrowej osoby. Pomimo że na łuszczycę ludzie chorują już od wielu lat, to nadal nie wyjaśniono jednoznacznie przyczyny występowania choroby. Z pewnością jest to choroba wywołana nieprawidłowym funkcjonowanie układu odpornościowego, która ma podłoże genetyczne. Jest kilka czynników, które mogą doprowadzić do zaostrzenia się choroby, a także jej nawrotów. Są to m. in. infekcje bakteryjne, infekcje…

Więcej Łuszczyca – przyczyny występowania choroby
Posted in Zdrowie

Wyśmienite morele

Więcej Wyśmienite morele
Posted in Zdrowie

Dokonywanie zdrowych decyzji dietetycznych

Warzywa, owoce i zboża są zwykle ubogie tłuszczu oraz nie mają cholesterolu. Większość z nich to bogate źródła błonnika, węglowodanów złożonych i witamin.

Więcej Dokonywanie zdrowych decyzji dietetycznych
Posted in Zdrowie

Zmiana sposobu odżywiania się

Poniżej znajdziesz kilka obalaczy mitów na temat zdrowego odżywiania się.

Więcej Zmiana sposobu odżywiania się
Posted in Zdrowie

Chudnij zdrowo

Odchudzanie wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy stosować kilka podstawowych reguł. Na początek postawmy na świeże warzywa i owoce. Po drugie ograniczmy spożywanie słodkich przekąsek. To prawdziwe bomby kaloryczne, pełne sztucznych konserwantów.Nie możemy też unikać z treningu. Jeśli do tej pory prowadziliśmy siedzący tryb życia, to postawmy na początku na umiarkowaną aktywność fizyczną. Możemy na przykład jeździć na przejażdżki rowerowe. Z biegiem czasu możemy stopniowo zwiększać intensywność naszego treningu.Równie istotne jest regularne picie wody. Przecież ona jest głównym budulcem naszego ciała. Woda wypita przed posiłkiem sprawia, że zdajemy zdecydowanie mniej. Dodatkowo usuniemy toksyny z naszego ciała. 

Więcej Chudnij zdrowo