Zachwycająca roślina

 Jakie czynniki sprawiły, iż ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim oszałamiające kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są wspaniałym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin pochodzących z rejonu Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła wielką popularność jako roślina lecznicza.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *