Witamina B kompleks

Toczy się wiele debat na temat witaminy B komplex i tego, jak jest nieodzowna, ażeby organizm spełniał różnorodne funkcje.

Jednak witamina B kompleks nie jest po prostu jedną bardzo złożoną witaminą, jak może sugerować nazwa. W rzeczywistości jest osiem witamin z grupy B a także kilka innych powiązanych substancji. Osiem witamin wchodzących w skład witaminy B-complex to tiamina lub witamina B1, ryboflawina lub witamina B2, niacyna lub witamina B3, pirydoksyna lub witamina B6, kobalamina lub witamina B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy i biotyna. Inne pokrewne substancje, które również znajdują się w B komplex, to cholina, inozytol i kwas para-aminobenzoesowy.

Każda składowa witaminy B-kompleks pełni swoją indywidualną rolę w organizmie, ale to właśnie wtedy, kiedy działają łącznie jako witamina B-kompleks, zapewniają niezbędne utrzymanie organizmu w zdrowiu. Organizm nie może magazynować witamin rozpuszczalnych w wodzie, takich jak kompleks witamin z grupy B, co prowadzi do konieczności regularnego przyjmowania.

Witaminy z grupy B są nader korzystne w przypadku wielu schorzeń i mogą być potrzebne w dodatkowych ilościach w pewnych okresach życia człowieka. Oczywiście istnieje sugerowana dobowa porcja witamin z grupy B, która różni się w zależności od płci i wieku osoby. Natomiast lekarze i inni pracownicy służby zdrowia odkryli korzyści płynące ze zwiększenia spożycia kompleksu witaminy B, aby pomóc przezwyciężyć niektóre choroby.

Dużo osób od czasu do czasu cierpi na lęk i stres, a badania wykazały, że witamina z grupy B może być korzystna w łagodzeniu objawów lęku i stresu. Jeśli dana osoba źle się czuje, witamina B kompleks może być nader ważna w procesie zdrowienia. Witamina z grupy B może pomóc złagodzić a nawet usunąć osłabienie psychiczne.

https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *