Przygotowanie dachu przed montażem gontów dachowych

Montaż gontów może być trudnym zadaniem oraz nie należy go podejmować, jeżeli nie wiesz, co robisz. Ważne jest, by upewnić się, że wykonałeś odpowiednie przygotowanie dachu przed zainstalowaniem gontów dachowych, w przeciwnym razie ryzykujesz integralność nowego dachu. Źle przygotowany dach może szybko doprowadzić do dziur i pęknięć, które z kolei doprowadzą do nieszczelnego dachu. Oczywiście pierwszą częścią przygotowania dachu przed montażem gontów jest zerwanie ładowni lub uszkodzonych gontów, które wymieniasz. Chociaż możliwe jest pozostawienie ich włączonych, jeśli wykazują jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zużycia, należy je wymienić, kiedy tylko jest to możliwe.

Może Ciebie zainteresować ta strona: malowanie dachówki.

Jeśli używasz tych samych desek dachowych bez ich wymiany, naprawdę powinieneś sprawdzić każdą z nich, żeby upewnić się, że żadna z nich nie wymaga wymiany. Upewnij się, że wszystkie są dobrze przymocowane, żeby zapobiec uszkodzeniu okładziny lub gontów. Musisz także upewnić się, iż nie ma żadnych śmieci, dlatego to też może spowodować uszkodzenie nowego dachu. Upewnij się, że z dachu nie wystają żadne gwoździe ani inne przedmioty.

Zainstalować okapnik wokół końców okapów dachu. Pamiętaj, aby używać ocynkowanych gwoździ, aby nie rdzewiały podczas deszczu. Dodając krawędź okapnika do górnej części dachu, zainstaluj w ten jedyny sposób, ale ażeby była dobra, musi ona przychodzić na pozostałą krawędź okapnika. Jeśli potrzebujesz wykonać jakiekolwiek połączenia, ponieważ długość okapnika nie jest wystarczająco długa, aby zmieścić się na całej długości okapu, po prostu nałóż na siebie dwa elementy i zgnij aluminium na miejsce.

Nałóż filc na kilka cali i całkowicie zakryj jedną stronę dachu. Aby zainstalować wywietrznik dachowy w tym miejscu, należy wyciąć niewielką część dachu po obu stronach szczytu, praktycznie na całej długości dachu. Teraz przykryj pozostałą stronę dachu filcem, a także zakryj utworzony przez ciebie otwór wentylacyjny. To zostanie przycięte później. Zakończyłeś już przygotowanie dachu przed zamontowaniem gontów dachowych a jesteś chętny do pokrycia dachu gontem.

Dekarstwo to szczególne zajęcie, które specjalizuje się w restauracji pokryć dachowych.

Praca ta liczy na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a także zapewnieniu ochrony przed żywiołami i pogodą. 

Obecnie w Polsce odnawia sie wiele domów i jest zapotrzebowanie na prace dekarzy.

Szczególne warunki, w których te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane i przeciwpożarowe oraz standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w których praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga konkretna wiedza i umiejętności, które wymagają być wykonane i wypełnione poprawnie, w przeciwnym razie

dachy mogą być zagrożenie dla osób przebywających w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest owego przykładem.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *