Jak dbać o skórę suchą?

Na cerze suchej rzadko kiedy pojawiają się pryszcze czy zaskórniki, ale mimo tego i tak jest ona dość problematyczna. Bardzo źle reaguje na kontakt z chlorem występującym w wodzie czy konserwantami pojawiającymi się w kosmetykach. Czasem nawet kosmetyki naturalne potrafią jej zaszkodzić, jeżeli są używane w zbyt dużych dawkach lub w nieodpowiedni sposób. Skóra sucha to znacznie głębszy problem i jej leczenie nigdy nie może ograniczać się wyłącznie do pielęgnacji. Bardzo ważne jest to, by zapewnić jej optymalną ilość nawilżenia także od wewnątrz. A to może zdziałać wyłącznie woda i zdrowa dieta.

Skóra sucha potrzebuje wody. Potrzebuje tego, by cały czas nawilżać ją od środka. Żadne kosmetyki nie zastąpią więc zwykłej wody do picia, którą trzeba spożywać, by skóra prezentowała się pięknie. Ilość ma tu największe znaczenie. Litr wody jest bowiem odpowiednią dawką wyłącznie dla tych osób, które nie mają jeszcze dwunastu lat i ważą mniej niż dwadzieścia kilogramów. Dorosły człowiek potrzebuje tych płynów znacznie więcej. A niestety mało kto w ciągu dnia pamięta o tym, by regularnie sięgać po wodę do picia.

Skóra sucha polubi się także z dietą bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe. Produkty tłuste, podobnie jak woda, odżywią i nawilżą ją od środka. Dobrym ich źródłem są morskie ryby, orzechy, nasiona chia, siemię lniane oraz produkty nabiałowe. Wystrzegać trzeba się natomiast pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone, takich jak mięso, słodycze czy mocno przetworzone dania. One niestety często przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych, które też szkodzą skórze.

Ostatni krok to pielęgnacja. W tej, która ma zadbać o skórę suchą, muszą pojawić się kosmetyki naturalne oparte głównie na roślinnych olejkach. Takie oleje można też stosować samodzielnie. Nie wolno jednak z nimi przesadzać, by skóra pod ich wpływem nie zaczęła wydzielać zbyt dużych ilości sebum.

https://esticlinic.pl/oferta/medycyna-estetyczna/

Author: admin

1 thought on “Jak dbać o skórę suchą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *