Domy z drewna, piękne , trwałe, klimatyczne

dom z drewna

deski na ławki


Domy z drewna całoroczne

Pięknie wyglądają, są wygodne i trwałe. Domy z drewna mają wiele zalet, nic wiec dziwnego, że od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Szeroki wybór projektów sprawia, iż na domy drewniane chętnie stawiają ci, którym marzy się większy dom do zamieszkania na stałe, jak i letniskowy domek, który będzie wykorzystywany tylko w okresie wakacyjnym. Domy z drewna to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się szybko doczekać własnych czterech katów i nie chcą wydawać majątku na budowę swego rodzinnego gniazdka. To jednocześnie idealna oferta dla każdego, kto stawia na naturę i komfort. Domy z drewna to świetna atmosfera i korzystny dla zdrowia klimat, zatem ogromne zainteresowanie nimi nie powinno dziwić. Łatwo tu uchronić się przed wilgocią, większych problemów nie sprawia też utrzymanie odpowiedniej temperatury. A że projekty domów z drewna są coraz ciekawsze, każdy z nas może znaleźć piękny dom dla siebie i swych bliskich. Piękny wygląd oraz wygodne wnętrza, w których panuje przytulna atmosfera – oto kolejne korzyści, jakie przyniesie nam inwestycja w drewniany dom.

Domy z drewna na działkę letniskową

Jeżeli posiadasz działkę za miastem – w lesie bądź nad jeziorem warto wybudować na niej dom letniskowy. W domu letniskowym za miastem można miło oraz aktywnie spędzać czas w letnie weekendy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Najlepiej zdecydować się na dom z drewna –z bali bądź szkieletowy.

Drewno to odnawialny, czyli ekologiczny materiał budowlany. To jeden z niewielu materiałów, które się przetwarza, a nie wytwarza. Z drewna buduje się zazwyczaj domy szkieletowe oraz z bali. Domy z bali konstruuje się z elementów o grubości 8, 10 oraz 15 cm. Taka grubość jest całkowicie wystarczająca w domu letnim. Elementy te układa się zwykle od wewnątrz domu po to, by nie zasłaniać elewacji. Z kolei domy szkieletowe wykonuje się ze słupów oraz podwalin, oczepów i nadproży, jak również poszycia konstrukcyjnego pełniącego rolę usztywnienia. Pomiędzy słupami układa się ocieplenie najczęściej z wełny mineralnej, natomiast na zewnątrz kładzie się płyty MDF lub OSB, które następnie należy wykończyć okładziną bądź otynkować.

Author: admin