Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem na czas wyjazdu

mieszkanie

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i okazja dla złodziei, którzy pod nieobecność lokatorów plądrują mieszkania. Zanim jednak taki czarny scenariusz ziści się w rzeczywistości, powinniśmy pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem.
Opuszczone lokum to łatwy kąsek dla złodziei, dlatego przede wszystkim warto poprosić znajomego lub kogoś z rodziny, aby odwiedzał nasze mieszkanie podczas, gdy nas nie będzie. Zapalone światło, otwarte okna, a także odsłonięte rolety lub zasłony są sygnałem, że w mieszkaniu ktoś przebywa i nie stoi ono puste.
Ochrona mienia przed włamaniem może również uwzględniać montaż antywłamaniowych zamków lub drzwi. Taka inwestycja się opłaci, zwłaszcza, kiedy wcześniejsze zamki nie były najlepszej jakości.
Oprócz wyżej wymienionych elementów, warto zainteresować się tym, jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem od strony zewnętrznej okien. Mieszkając na parterze powinniśmy zaopatrzyć się w solidne kraty w oknach i na balkonie. Mieszkańcy wyższych kondygnacji, muszą mieć na uwadze, że złodzieje wykorzystują do szabru pobliskie balkony i są w stanie dotrzeć nawet do czwartego piętra, jeśli wiedzą, że znajdą w środku wartościowe rzeczy. Zabudowany balkon może być dla nich barierą nie do pokonania, a wybicie okien na balkonie jest zbyt ryzykowne, dlatego zazwyczaj wybierają oni balkony niezabudowane, do których łatwo jest się dostać.
Mając na uwadze to, jak ochrona mienia przed włamaniem może być niewystarczająca, możemy ubezpieczyć lokum. W razie kradzieży wartościowych przedmiotów, ubezpieczyciel pokryje koszty i mimo strat typowo sentymentalnych związanych z posiadaniem, np.: serwisu po babci, możemy liczyć na rekompensatę.
Szukając sposobów na to, jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem pamiętajmy, że dobry i czujny sąsiad jest na wagę złota. Utrzymujmy więc nade wszystko poprawne stosunki z innymi lokatorami, bo pewnego dnia może się okazać, że działają oni znacznie lepiej niż drogocenne alarmy i systemy antywłamaniowe.

Można również połączyć alarm w mieszkaniu bezpośrednio z komisariatem policji.


https://testy-do-policji.pl/


Author: admin