Pasożyty – jak z nimi poradzić sobie w warunkach domowych

Poniżej sposoby na pozbycie się pasożytów z przewodu pokarmowego

Czosnek
Czosnek to warzywo o imponujących właściwościach. Jest uważany za naturalny antybiotyk, bowiem wykazuje się oddziaływaniem przecigrzybiczym, przeciwrobaczym, antybakteryjnym. Spożywać czosnek można w formie naturalnej. Można przygotowywać różne preparaty na bazie czosnku z dodatkiem innych warzyw. Można po prostu rozgnieść lub zetrzeć ząbek czosnku, rozprowadzić tą masę na chleb z masłem i dodać nieco soli. Należy uważać natomiast na działanie obniżające ciśnienie, może być ono bardzo mocne. Pół ząbka, ząbek czosnku na dzień – to ilości które są bezpieczne.

Olej kokosowy z czosnkiem i cebulą
Do sześciu łyżek oleju kokosowego trzeba dodać roztarty ząbek czosnku oraz jedną, czerwoną cebulę. Jeść powinno się do czasu ustąpienia objawów.

Dieta oparta na jabłkach

Stosowanie diety ma trwać jeden tydzień. Nie wprowadza się jej dla dzieci. Dieta jabłkowa to świetny sposób na odtrucie organizmu. Fundamentalna zasada tej diety to spożywanie znacznej ilości jabłek oraz picie soku z jabłek. W dniu czwartym należy spożyć czosnek – może być w formie naturalnej lub w formie kapsułki. Włączamy w tym dniu owoc papai lub sok z tego owocu. Do końca diety spożywamy jabłka, sok z jabłek i jemy czosnek. Dietę może uzupełnić herbata z mięty pieprzowej oraz pestki dyni z oliwą z oliwek. Do tego przez cały czas należy pić dużo wody celem wypłukiwania pasożytów oraz toksyn z organizmu.

Oregano
Oregano może występować jako susz lub jako olejek. Susz znany jest dobrze jako przyprawa bądź herbatka. Olejek ma mnóstwo różnorodnych przeznaczeń, nie tylko jako suplement. Posiada on działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwrobacze. Należy także do pierwszej dziesiątki naturalnych antyoksydantów. Badania pokazały także, iż wspomaga on apoptozę (obumieranie) komórek nowotworowych. Olejek z oregano można więc używać przy zwalczaniu infekcji bakteryjnych (np. górnych dróg oddechowych), przeziębień, kaszlu, jako pomoc w kuracjach odrobaczających (usuwa pasożyty, gdyż zmienia środowisko wewnętrzne gospodarza), przeciwgrzybiczych czy antywirusowych (opryszczka). Świetnie wspiera wszelkie terapie przeciwtrądzikowe.
Istotne jest, aby nie stosować go bezpośrednio na skórę czy błonę śluzową oraz pamiętać o tym, że oleje nie rozpuszczają się w wodzie, stąd powinno się olej podawać na kostce cukru, łyżeczce miodu czy z porcją jogurtu, mleka a najlepiej z pomidorowym sokiem z małą ilością oliwy.
Kuracji tym olejkiem nie należy stosować cały czas, gdyż wyjałowi on jelito. Kuracji powinno towarzyszyć zażywanie probiotyku.


detoxic


 

Author: admin