Golf – ciekawą opcją aktywnego spędzania wolnego czasu

pole golfowe

Polskie społeczeństwo bogaci się i coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozrywki i formy spędzania wolnego czasu które kiedyś można było oglądać jedynie na zagranicznych filmach. Dotyczy to również dyscyplin sportowych. 

Jedną z takich dyscyplin jest golf. Sport powszechnie uznawany za elitarny, uprawiany jest zawodowo, ale również hobbystycznie, stanowiąc formę aktywnego spędzania czasu wolnego.  


https://golfhelp.pl/buty-golfowe


Nie ma w Polsce długiej tradycji gry w ten sport, tą mogą pochwalić się bogate państwa anglojęzyczne, bowiem korzenie tej dyscypliny się sięgają średniowiecza w Szkocji.  

Jednak sytuacja w Polsce zmienia się. W 1993 roku w naszym kraju powstał Polski Związek Golfa, który zrzesza kilkadziesiąt klubów golfowych i ponad sześć tysięcy graczy. Powstało w naszym kraju sporo klubów, gdzie można rozwijać swoje umiejętności gry w golfa. 

Sama gra wydaje się bardzo ciekawą opcją aktywnego spędzania wolnego czasu. Rozgrywka trwa kilka godzin, podczas których zawodnicy poddani są umiarkowanemu wysiłkowi fizycznemu a wszystko odbywa się na świeżym powietrzu. 

golf

 

Author: admin