Odchudzaj się z afrykańskim mango

Jednym ze składników które czynią z afrykańskiego mango roślinę prozdrowotną a jednocześnie pomagającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu mocno antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.


african mango


Afrykańskie drzewo mango rośnie w lasach tropikalnych Afryki. Opisywane drzewo jest również hodowane na polach uprawnych w środkowej i zachodniej części kontynentu. Drzewo wzrasta od 10 do 40 m wysokości. Ciemnozielone liście są gęste. Drzewo dojrzewa i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na potencjalne zastosowanie przemysłowe opisywanej rośliny w produkcji żywności, kosmetyków i produktów farmaceutycznych.

Cechy

Badania nad opisywaną rośliną wykazały korzystne działanie w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, antybólowe i antyoksydacyjne.

Oddziaływanie antybólowe

Roślina objawia również właściwości przeciwbólowe.

Działanie antyoksydacyjne

Nasiona rośliny mają właściwości przeciwutleniające.

Odziaływanie przeciwbakteryjne

Liście drzewa i korzenie przejawiają oddziaływanie antybakteryjne.

Afrykańskie mango może pomagać w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości obniżające stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne udowodniły obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Roślina posiada właściwości odchudzające.

Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Afrykańskie mango jest popularnym środkiem służącym odchudzaniu. Jest skuteczna również w przypadkach gdy tracenie wagi idzie nader opornie.

Author: admin