Trendy w modzie

Moda kołem się toczy, to ewidentne. Style pojawiają się, mijają i ponownie powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ten fason.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były nader opięte i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, charakteryzującego się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia modne były nader duże marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta tendencja powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten trend.

 

https://litfashion.pl

Author: admin