Moda

Moda zmienna jest, to jasne. Fasony pojawiają się, nikną i powtórnie wracają po paru latach.

Siódma dekada dwudziestego wieku to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie widać ten krój.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku modne były nader obcisłe i trochę za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu określanego jako slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku popularne były bardzo szerokie marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona moda powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten styl.

https://dantex-moda.pl

 

Author: admin